
Om lokalen
Hertig Karlsgatan 2
-
Område
Linköping
-
Lokaltyp
Kontorshotell
-
Lokalstorlek
10 - 20 kvm
Lokalen
Välkommen till detta trevliga kontorshotell beläget i lugna Vasastaden i Linköping, med närhet till både resecentrum och city. Här erbjuds privata kontorsrum på 10, 15 och 20 kvadratmeter som lämpar sig för 1-3 personer. Du arbetar ostört och effektivt med tillgång till ditt kontorsrum dygnet runt, sju dagar i veckan. Månadshyra från 3 800 kronor. Just nu erbjudande om halva hyran de 2 första månaderna.
HÄR INGÅR
- Privata kontorsrum
- Hundvänligt
- Mötesrum
- Lounge och trivsamma gemensamhetsutrymmen
- Fullt utrustat pentry med micro
- Wifi
- Städning av gemensamma ytor
- Egen postbox med låsbart fack
- Porttelefon
- Skyltning
- Gott kaffe och te
Hyreskontraktet är flexibelt med kort uppsägningstid. Kontakta oss gärna för mer information eller för att boka en visning.
Området
I charmiga Vasastaden arbetar du på ett centralt och bekvämt läge nära allt du kan tänkas behöva. I närområdet finns gott om trevliga stadsparker för en paus i arbetet och rekreation. Utöver det hittar du vackra promenadstråk intill Stångån, gym, cykelvägar och restauranger och kaféer. En kort promenad tar dig till city och stadskärnans generösa serviceutbud. Vasastaden ligger dessutom i nära anslutning till Linköpings resecentrum med rikstäckande kommunikation.
Kommunikationer
Fastigheten ligger ett stenkast från Linköpings Centralstation.
Parkering
Parkeringsplatser finns att hyra i anslutning till fastigheten.
Övrigt
Corem erbjuder lokalt baserad förvaltning och drift. Vi finns alltid nära till hands när det behövs och delar gärna med oss av vårt breda kunnande inom lokal- och fastighetsfrågor. Närhet och engagemang är våra ledord. Tillsammans hittar vi kreativa lösningar för att göra din arbetsplats så bra som möjligt. Du som kund är alltid i vårt fokus.
Bilder
Karta
Intresseanmälan
Anmäl ditt intresse för
Hertig Karlsgatan 2
Fyll i dina uppgifter i formuläret, så hör vi av oss snabbt för att diskutera dina behov och önskemål.